منوی اصلی
صفحه اصلی
پیرامون سازمان
پایانه مرکزی
پایانه غدیر
پایانه فراهان
مزایده / مناقصه
شهرهای مقصد
فرم طرح شکایت مسافران
شرکت های مسافربری
شرکت های باربری
اخبار پایانه
گزارش سفر و مسافر
اطلاعات سفر
پیام ترافیکی
جستجوی پیشرفته
سایت های مرتبط
شهرداري اراک
فرمانداري اراک
استانداري مرکزي
سازمان نوسازي و بهسازي
سازمان آتشنشاني
سازمان خدمات موتوري شهرداری
سازمان تاکسيراني
سایت اعلام وضعیت راهها
سازمان هواشناسی کشور
پیوند ها

leader.gif dolat.gif parliran.gif imo.gifarakir.gif

خرید بلیط

 

payaneha_logo.png

 

Home arrow اخبار پایانه arrow اخبار arrow پیشنهاد ساماندهی تعطیلات به دولت و مجلس

پیشنهاد ساماندهی تعطیلات به دولت و مجلس

تین‌نیوز| جانشین فرمانده انتظامی کشور گفت: در خصوص ترافیک سنگین جاده‌های شمال کشور متأسفانه هیچ راهی به جز یک طرفه کردن این محورها وجود ندارد اما دولت قصد در تعریض جاده‌ها را دارد. همچنین ساماندهی تعطیلات به دولت و مجلس پیشنهاد شده است...

سردار اسکندر مؤمنی صبح امروز (یکشنبه) در نشست خبری بررسی بحث امنیت استان اصفهان، با اشاره به اولویت ماموریت‌های پلیس در سال 95 اظهار کرد: این اولویت‌ها در پنج دسته مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سرقت، امنیت اخلاقی، مواد مخدر و تصادفات جاده‌ای قرار می‌گیرد. هم‌چنین در کنار این پنج دسته، موضوع آموزش از اولویت‌های پلیس در سال 95 است. 
وی افزود: در راستای این پنج مزیت سه قرارگاه رسمی راه اندازی شده است كه این قرارگاه‌ها شامل مبارزه با قاچاق کالا، سرقت و آموزش است. هم‌چنین احتمال می‌رود این سه قرارگاه در سال 96 نیز به فعالیت خود ادامه دهند.  
جانشین فرمانده انتظامی کشور اضافه کرد: قرارگاه قاچاق کالا از همه ظرفیت‌های کشور بریا مقابله با این پدیده استفاده خواهد کرد. این اقدامات شامل مرزبانی، امنیت و پیشگیری است تا در طی کاهش قاچاق کالا تولید داخلی و اشتغال افزایش یابد.
مؤمنی ادامه داد: انتظار مردم در مورد مبارزه و کاهش سرقت مشخص است، در همین جهت راهکارهایی در جهت پیشگیری از سرقت و هم‌چنین افزایش کشفیات مدنظر است.
وی افزود: قرارگاه آموزش از آن جهت تشکیل شد که این امر دائمی و افزایش مهارت پلیس عنصری با اهمیت است.
جانشین فرمانده انتظامی کشور گفت: در سه ماهه اول سال شاخص‌های امنیتی در سطح کشور بهبود پیدا کرده است و با وجود قرارگیری کشور در یک منطقه نا امن، شاخص‌های امنیتی نسبت به سال گذشته بهبود یافته است.
مؤمنی اظهار کرد: با کشف 200 تن مواد مخدر شاهد افزایش 14 درصدی بوده‌ایم و در مجموع تمرکز تولیت بر روی باندهای سازمان یافته است چرا که 75 درصد این کشفیات در پنج استان شرقی کشور اتفاق افتاده است.
وی گفت: در سه ماهه اول سال شاهد کاهش 9 درصدی قتل و همچنین 10 درصدی سرقت مسلحانه بوده‌ایم. هم‌چنین در ماه رمضان شاهد کاهش جرائم و به عنوان مثال کاهش 33 درصدی قتل بوده‌ایم و در مجموع جرائم خشن دو درصد کاهش داشته است.
جانشین فرمانده انتظامی کشور اضافه کرد: هم‌چنین درخصوص آمار کشته‌های جاده‌ای که از سازمان پزشکی قانونی دریافت می‌شود، در سال گذشته با وجود تردد 18 میلیون خودرو در کشور 16 هزار نفر تلفات داشته، این آمار در سال 84 و 85 با تردد تنها هفت میلیون خودرو 28 هزار نفر تلفات جاده‌ای داشته‌ایم. تلفات جاده‌ای به جز سال 90 که کاهش چشمگیری داشت، هر ساله سه تا پنج درصد کاهش می‌یابد که این امر حاصل آموزش، اطلاع رسانی و بهبود قوانین است.
سردار مؤمنی ادامه داد: مأموریت‌های نیروی انتظامی در مبارزه با بدحجابی کمرنگ نخواهد شد و نیروی انتظامی همواره قانون را اجرا می‌کند. البته مأموران مبارزه با بدحجابی آموزش دیده هستند و برای این امر گزینش شده‌اند.
وی افزود: در خصوص ترافیک سنگین جاده‌های شمال کشور متأسفانه هیچ راهی به جز یک طرفه کردن این محورها وجود ندارد اما دولت قصد در تعریض جاده‌ها را دارد. همچنین ساماندهی تعطیلات به دولت و مجلس پیشنهاد شده است.
جانشین فرمانده انتظامی کشور گفت: جاده کندوان حدود 80 سال پیش راه‌اندازی شده و متأسفانه ظرفیت این حجم از ترافیک را ندارد. هم‌چنین مردم با توسعه زندگی شهرنشینی از هر فرصتی برای سفر استفاده می‌کنند.
مؤمنی تصریح کرد: رویکرد پلیس در مبارزه با مواد مخدر دارای سه محور اصلی است. این سه محور شامل جلوگیری از ورود و عرضه، درمان و پیشگیری است. از آنجایی که کشور همسایه بیشترین حجم تولیدات مواد مخدر را دارد، اولویت پلیس مبارزه با باندهای سازمان یافته است.
وی افزود: دلیل سفر به اصفهان بررسی وضعیت پنج محور اصلی اولویت‌های پلیس در استان اصفهان است و خوشبختانه شاخص‌های امنیت در استان اصفهان از سطح قابل قبولی برخوردار است.
جانشین فرمانده انتظامی کشور خاطرنشان کرد: جلسه امروز به اخذ تصمیمات لازم برای بهبود وضعیت امنیت استان ختم خواهد شد.

مدیر عامل

mir mohammadi.jpg

سید احمد میر محمدی

نظرسنجی
سطح پاسخگویی مسئولین در قبال سوالات مسافران؟
  
 
تصویر تصادفی
86.jpg
سامانه پیامک
sms.jpg
حاضرین در سایت
15 میهمان حاضرند
ورود و خروج
نام کاربری

کلمه عبور

مرا به ياد داشته باش
فراموش کردن کلمه عبور
ثبت نام نكرده ايد؟ عضویت

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان پایانه های مسافربری اراک می باشد